BLOG

Gdzie wystawić samochód na sprzedaż za darmo?

Powszechną praktyką jest przeglądanie ogłoszeń w poszukiwaniu interesujących ofert sprzedaży aut. Dotyczy ona zarówno chęci zakupu auta fabrycznie nowego jak i też pochodzącego z drugiej ręki. Gdy jesteśmy w trakcie poszukiwań to nie przykładamy zwykle wagi do tego czy osoba będąca wystawcą ogłoszenia zmuszona była do zapłacenia za jego opublikowanie czy też nie.

Nieco inaczej niuans ten przedstawia się wtedy gdy to my pragniemy opublikować ogłoszenie. Wtedy z reguły zwracamy uwagę na warunki dotyczące podobnej publikacji i poszukujemy informacji na temat ewentualnych kosztów oraz ich wysokości. Tak też dochodzimy do rozeznania w tym które z serwisów pozwalają opublikować podobne ogłoszenia za darmo, a które to bezwzględnie wymagają uiszczenia w związku z tym stosownej opłaty.

Przy pierwszym zetknięciu się z tematem może się wydawać, że wystawienie ogłoszenia za darmo jest w oczywisty sposób korzystniejsze, jednak praktyka pokazuje, że zagadnienie jest nieco bardziej złożone.

Chodzi wszak bowiem nie tylko o to, by opublikować w przypadkowym miejscu byle jakie ogłoszenie, ale by miało ono prawdziwie adekwatny do tematu, komunikatywny i przejrzysty format pozwalający odnaleźć odwiedzającym błyskawicznie poszukiwanie przez nich, kluczowe informacje. Niezbędna jest możliwość uczynienia ogłoszenia przejrzystym, przy podkreśleniu podstawowych danych oraz opublikowaniu dużej serii zdjęć w odpowiednio dużej rozdzielczości. Dopiero opublikowanie ogłoszenia spełniającego te podstawowe wytyczne stwarza grunt pod możliwość poczynienia korzystnej transakcji.

Dlatego warto zwrócić uwagę na serwis czterykola.com.pl – i tak, oferuje on możliwość opublikowania ogłoszenia dotyczącego sprzedaży samochodu bezpłatnie. Na tym jednak nie kończy się zakres zalet przedstawianych przez ten portal. Nie stwarza on wielu przeszkód formalnych osobie pragnącej opublikować swój anons. Do dodania ogłoszenia wystarczy bowiem tylko posiadanie skrzynki pocztowej e-mail. Mamy nadzieję, że odpowiadamy na pytanie gdzie wystawić samochód na sprzedaż za darmo.

Sam formularz dodawania i edycji ogłoszenia pozwala ulokować w nim w przejrzysty sposób wiele istotnych informacji dotyczących pojazdu. Warto je wprowadzić, ponieważ niektórzy kupujący wyszukują aut nie po marce czy kodzie modelu, ale właśnie filtrując wyniki przez pryzmat konkretnego elementu wyposażenia czy jednej, istotnej dla nich cechy samochodu. Ważną kwestią jest także to, że wystawienie ogłoszenia za pośrednictwem tego portalu nie zajmie dużej ilości czasu. Nie mniej istotny jest fakt, że prócz darmowego wystawienia użytkownik portalu nie poniesie też kosztów późniejszej edycji  ogłoszenia.

Poszukując darmowej przystani do publikacji ogłoszeń motoryzacyjnych warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na takie, które koncentrują się właśnie na tej jednej branży. W ten sposób format ogłoszenia i związane z tym możliwości będą bardziej skrojone właśnie pod kontekst motoryzacyjny, któremu nie sprzyja postać ogłoszenia identyczna z tą, w której opisuje się meble czy sprzęt agd.